Порядок встановлення сонячних батарей
1 минута чтение
Електростанції з сонячними панелями все частіше можна помітити на дахах приватних домоволодінь. З кожним роком їх популярність зростає, адже дає не лише автономність, а й можливість отримати додатковий дохід. Щоб система працювала ефективно і коректно, потрібно врахувати всі чинники та уникнути помилок в процесі монтажу.
Види батарей
Вартість та порядок встановлення сонячних батарей залежить від виду обраних батарей та їх розмірів. Батареї PREL мають кілька видів:
- тонкоплівкові батареї тільки почали з’являтися на ринку та характеризуються високою вартістю та строком роботи не більше 3 років, що є основним недоліком виробу;
- монокристалічні панелі належать до найдорожчого сегменту;
- полікристалічні панелі — товар середнього цінового сегменту
Серед особливостей двох останніх видів слід звернути увагу на ККД панелей PREL від виробників, що становить 25% для монокристалічних та від 13 до 16 % для полікристалічних. Довговічність служби теж відрізняється і складає 25 та 15-20 років відповідно.
Враховуючи такі показники, споживач має зрозуміти, що для 1 кВт потрібно задіяти:
- полікристалічних — 10 м²;
- монокристалічних — не менше 8 м².
Тонкоплівкових панелей знадобиться в кілька разів більше через потужність.
Точна площа буде залежати від пилу панелей цієї категорії. особливої популярності набувають двосторонні панелі. Така особливість конструкції дозволяє підвищити рівень продуктивності сонячної електростанції.
Для СЕС використовують фотоелементи з наступними параметрами 52*150 мм, 80*15 мм, 156*156 мм та 125*125 мм. Для даху рекомендується використовувати панелі з комірками від 60 до 132 штук та параметрами: шириною від 1000 до 1100 мм, а також довжиною в діапазоні 1685-1800 мм.
Інструкція встановлення сонячних батарей: алгоритм дій
Сонячна енергетика доволі активно розвивається та користується популярністю не тільки серед підприємств, а й приватних домоволодінь. Незважаючи на те. що процесс здається досить простим, таку роботу краще довірити спеціалістам.
Порядок монтажу сонячних панелей складається з кількох етапів:
- комплектування системи та вибір обладнання;
- встановлення електростанції з сонячними панелями;
- підключення та запуск;
- перевірка відповідними службами;
- встановлення лічильника двонаправленого для зеленого тарифу.
Законодавство дозволяє самостійний монтаж системи сонячних панелей. Важливо правильно розрахувати обладнання, замовити сонячні панелі з доставкою на об’єкт, дотриматися технології монтажу.
Порядок встановлення сонячних панелей: розрахунок потужностей
При виборі та монтажі обладнання необхідно врахувати безліч чинників:
- рівень інсоляції на місцевості та особливості ландшафту, що впливають на параметри та кількість сонячних батарей;
- встановлення до південної сторони;
- оптимальним кутом нахилу вважається діапазон від 35 до 40 градусів.
Для розрахунку кута нахилу слід скористатися загальноприйнятою формулою. Показник географічної широти місцевості слід помножити на 0,76, а до отриманого добутку додати 3,1°.
Такий математичний розрахунок дозволить отримати максимальну потужність від сонячних панелей.
Для монтажу системи сонячних батарей слід врахувати наступні складові:
- фото модулі, які складають більшу частину загальної вартості обладнання;
- кріплення для фотоелементів, кабель, конектори;
- захист та гібридні сонячні інвертори для СЕС.
Коли всі елементи придбані, можна приступати до виконання робіт по монтажу.
Покрокова інструкція встановлення сонячних панелей
В залежності від вільної площі та потужності СЕС панелі можна змішувати як в один ряд, такий варіант буде найдешевшим, так і встановлювати багато рядну конструкцію. Оптимально рекомендують використовувати дворядний монтаж сонячних панелей. Перед монтажем складіть креслення, що полегшить завдання та дозволить уникнути помилок.
Конструкцію можна з чорного металу або фірмові від виробника. Доступні варіанти основ зі змінним кутом нахилу.
На каркас фотомодулі кріпляться алюмінієвими кріпленнями або болтами через відповідні отвори. Паронітова підкладка запобігає контакту конструкції з каркасом.
Інвертор слід обирати на 20-25% з меншою потужністю за комплекс батарей.
Для ефективності та безпечного функціонування системи необхідно безперебійники купити для акумуляції електроенергії та стабілізації напруги в мережі в разі відключень чи стрибків.
На ринку товарів для СЕС представлені автономні, мережеві та гібридні. Цей елемент в ланцюжку є найскладнішим, оскільки дозволяє отримати змінний струм. Перед тим як встановити гібридні інвертори для сонячних панелей зверніться до спеціалістів за рекомендаціями. Такий тип інверторів не потребує АКБ, та поєднує характеристики автономних та мережевих інверторів.
Завершаючим елементом стане підготовка документів для зеленого тарифу, якщо це передбачено.